BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Savanorio įspūdžiai iš mokymų „Different Colours of Crossroads at 36º 36º “

Savanorių akademijos atstovas Karolis lapkričio 13-19 dienomis dalyvavo tarptautiniuose mokymuose „Different Colours of Crossroads at 36º 36º “ Turkijoje.

Karolis dalinasi savo įspūdžiais iš Turkijos!

2010 m. lapkričio 13 – 19 dienomis Turkijoje vykusiuose mokymo kursuose „Different Colours of Crossroads at 36º 36º “ teko dalyvauti ir man, Karoliui Matikoniui. Degdamas noru patirti , pamatyti, išmokti, įveikiau gana sunkią kelionę: pradžioje važiavau autobusu, po to trys skrydžiai lėktuvu; tokiu pat maršrutu grįžau ir atgal.

Hatay jaunimo asociacija (angl. Hatay Youth Association) surengė mokymus su jaunimu dirbantiems žmonėms skirtingų religijų, kultūrų sugyvenimo tema. Vieta buvo puikiai parinkta. Hatay regionas yra piečiausia Turkijos Viduržemio jūros pakrantė. Šioje teritorijoje jaučiama didelė arabų kraštų įtaka – regione vyrauja dvikalbystė. Pagrindinė religija – islamas, tačiau šimtmečius šalia gyvena ir savo religijas laisvai išpažįsta musulmonai, judaistai, katalikai, protestantai bei stačiatikiai. Miesteliuose yra mačečių, bažnyčių bei sinagogų.

Sunkiausia mokymų dalis – sesijos. Per šią mokymų savaitę diskutavome apie pilietiškumą, Europos ribas, gilinomės į savo pačių suvokimą, ieškojome mentalinių ir kūno kalbos skirtumų, aptarėme religijos įtaką kultūrai, tolerancijos problemas bei skirtingus mokymosi metodus. Diskusijos buvo vertingos, nes paskaitos vyko neformaliojo ugdymo metodų pagalba: žaidėme verčiančius susimąstyti, linksmus žaidimus, darėme daug projektų, pristatymų, grupinių darbų, vaidinimų bei atlikome užduotis mieste. Įgavęs daug žinių, patirties, noriu tuo pasidalinti.

Tik labai artimai susipažinus su dalyviais galima pažinti jų tradicijas, papročius, religijas bei elgseną. Į šiuos mokymus atvyko 20 dalyvių iš 9 šalių: Bosnijos ir Hercegovinos, Čekijos, Slovakijos, Lenkijos, Izraelio, Gruzijos, Ukrainos,Turkijos bei Lietuvos. Viso projekto metu domėjausi kitais žmonėmis, stebėjau jų įpročius, elgseną. Man labai pasisekė, aš gyvenau tame pačiame kambaryje su turku bei gruzinu. Ir dabar palaikau santykius su šiais vaikinais, laukiu jų vizito Lietuvoje.

Turkija – šalis, kelianti nuostabą: įsikūrusi tarp Viduržemio, Kaspijos ir Juodosios jūros bei įrėminta aukštais kalnynais. Mes gyvenome viešbutyje „Casmin Hotel”. Keli metrai iki jūros, didelis baseinas bei nusileidimo takeliai džiugino kiekvieną pertrauką. Stengėmės pažinti vietinius gyventojus: aplankėme kelis miestelius, bendravome su turkais, apsipirkinėjome turguje. Niekada nepamiršiu turkų vaišingumo, nuoširdumo, draugiškumo. Jau oro uoste nepažįstamieji nuoširdžiai siūlė savo pagalbą.

Palikti Turkiją buvo labai sunku. Per savaitę susipažinau su daug žmonių, susidraugavau, nors supratau, kad net ir norėdami susitikti, galime nebepasimatyti, juk mus skiria keli tūkstančiai kilometrų. Išmokęs labai daug, džiaugiuosi Europos Sąjungos programa „Veiklus jaunimas“ ir skatinu visus dalyvauti.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Tavo komentaras: