BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Mūsų Savanorių akademija

Atėjo laikas papasakoti, kas yra ta „Savanorių akademija”.

Bet šitas pasakojimas bus tik iš vienos pusės, nes pasakotojas kol kas tik vienas.

Prieš kelerius metus man pasisekė sudalyvauti keliuose jaunimo projektuose ir susipažinti su tarptautine organizacija „Youth Express Network”.

Iki to laiko buvau kruopščiai suplanavusi savo gyvenimą, žinojau ką ir kada turiu nuveikti. Viskas atrodė aišku ir protinga. Baigsiu universitetą, susirasiu darbą ir dirbsiu, po to vėl dirbsiu ir dar dirbsiu.

Tačiau…

Ne ne, šitas „tačiau” neturi jokios nusivylimo, gailesčio ar liūdesio gaidelės. Netgi atvirkščiai! Čia „tačiau” turi palengvėjimo, nuostabos ir susidomėjimo atspalvį. Man atsivėrė kitas pasaulis ir naujos galimybės. Įsivaizduokite kambarį su vienu visiškai suodinu langu. Šitaip aš gyvenau. Vieną dieną, kažkas pridėjo pirštą ant stiklo ir toje vietoje nuvalė suodžius. Kas man beliko? Teko pradėti valyti visą langą. Užteko vieną kartą sudalyvauti jaunimo mainų projekte ir nebegalėjau sustoti. Pradėjau domėtis, kokie projektai vyksta, kuo užsiima jauni žmonės. Nepatikėsite, kiek jie visko prisigalvoja :) Ir aš užsimaniau būti TO dalis. Norėjau kurti, dalintis ir daryti kažką prasmingą. Nusprendžiau - gana burbėti, kaip viskas ritasi žemyn. Jeigu noriu kažką pakeisti, viskas yra mano rankose.

Iki tol niekada nebuvau girdėjusi apie programą „Veiklus jaunimas”, apie „Europos savanorių tarnybą”, apie įvairiausius jaunimo projektus vykstančius visame pasaulyje. O gal ir teko kada girdėti, bet turbūt tai atrodė taip nerealu ir sudėtinga pasiekti, kad iš karto ištryniau iš galvos.

Tačiau tai visai nebuvo sudėtinga. Reikėdavo tik užpildyti anketą arba keliais sakiniais apibūdinti, kodėl noriu dalyvauti mokymuose ar seminare Londone, Romoje arba Škotijoje ir kelias būdavo atviras. Negalėjau patikėti, kaip parastai viskas vyksta. Tuo metu būdavo gaila visų draugų ir kolegų, kurie vis dar nežinojo apie tokias veiklas arba jomis netikėjo. Pradėjo kirbėti mintis apie projektą, kurio pagalba jauni žmonės sužinotų apie tokias galimybes mokytis, keliauti, patirti ir atrasti save. Miglotas projekto vaizdas darėsi vis aiškesnis. Ir vieną dieną kartu su Aušra susėdusios ant Kauno amfiteatro laiptų sugalvojome „Kursime Savanorių akademiją” - mini mokyklą jauniems ir savęs ieškantiems, norintiems KAŽKĄ veikti žmonėms.

Ką ten veiksime? Padėsime atrasti naujas galimybes, įgyvendinti netikėčiausias idėjas, patirti tą jausmą, kai kutena pilve padarius kokį nors gerą darbą. O svarbiausia - suprasti, kiek daug galima padaryti.

Tai štai ji -  mūsų „Savanorių akademija”! Tai ne mokykla ir ne universitetas, čia nėra egzaminų ir kontrolinių. Vienintelis reikalavimas - noras veikti ir nebijoti galvoti kitaip.

Su šilčiausiais linkėjimais,

Adelė

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (4) »

 1. 1

  Timbuktu rašė,

  2010-07-28 @ 22:29

  O jeigu mane domina ši savanorių akademija, bet tik dabar apie ją sužinojau ir, kaip žinia, liepos 17 diena jau praėjo, tai neįmano prisijungti prie jūsų?

 2. 2

  Lina rašė,

  2010-07-29 @ 16:01

  Timbuktu, iš visų norinčiųjų buvo suformuota 15-os savanorių komanda, stovykloje dirbusi labai intensyviai tam, kad taptų tikru vienu kumščiu, taigi gaunasi taip, kad komanda suformuota, tačiau mes visada, manau, liksime atviri kitų idėjoms bei pasiūlymams. ;)

 3. 3

  siaubas rašė,

  2010-08-01 @ 22:11

  tai galbūt jūs galėtumėte talpinti minimaliai medžiagą, kurią studijuosite savo akademijoje čia, kad ir visi norėję sužinotų bent šiek tiek. kadangi jūsų atrinkimo kriterijai buvo ir pagal tai, kiek kas yra savanoriavęs, manau, kad būtų pakankamai naudos, jei jūs supažindintumėt su savanoriavimu tuos, kurie tai jau daro. jūsų projektas būtų puikus paskatas ir supažindinimas su savanoriavimu tiems, kurie tai dar tik nori pradėti daryti, tačiau dar negali rasti veiklos arba gerai pasirinkti, tad būtų smagu, jei supažindintumėt kažkiek ir pačius žaliausius.

 4. 4

  savanorių akademija rašė,

  2010-08-02 @ 22:44

  Ačiū už pasiūlymus. Tikrai pasistengsime pasidalinti tuo, ką išmokome. Nors mokymasis čia labai individualus - mokomės iš patirties. :)

  Timbuktu, sek mūsų naujienas bloge ir facebook’e. Važiuodami į kitas Dienos stovyklas pranešime kaip galima prie mūsų prisijungti. :)

Komentarų RSS · TrackBack URI

Tavo komentaras: